İran Erzurum Başkonsolosu Hossein Ghasami ve İran Erzurum Kültür Ataşesi Hasan Didban Bitlis Eren Üniversitesi Rektörünü Ziyaret Etti

İran Erzurum Başkonsolosu Hossein Ghasami ve İran Erzurum Kültür Ataşesi Hasan Didban, 25 Aralık Pazartesi günü Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erdal Necip Yardım’ı makamında ziyaret etti.

Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Yardım, konuklarıyla yakından ilgilenerek üniversitenin faaliyet ve projelerini anlattı. Başkonsolos Ghasami de nazik kabullerinden dolayı Prof. Dr. Erdal Necip Yardım’a teşekkür etti.

Ziyaret esnasında iki ülke arasındaki ilişkilerin daha iyi bir seviyeye getirilmesinde bilim camiasının ve bürokrasinin rolü üzerinde durularak, iki ülkenin dostluğunun Ortadoğu’nun huzuru açısından önemi vurgulandı. Bu kapsamda üniversitemiz ile İran’daki bazı üniversiteler arasında işbirliği ve ortak çalışmalar yapılması konularında prensip kararı alındı.

Ziyaret, İran Erzurum Başkonsolosunun Rektör Prof. Dr. Erdal Necip Yardım’a tablo, Rektör Yardım’ın da Başkonsolos Ghasami ve Kültür Ataşesi Didban’a hediye takdim etmesiyle sona erdi.

HABERİN ORİJİNAL LİNKİ


Doğu Esintileri Dergisi web sitesinden derginin bütün sayılarına ulaşabilirsiniz.